şaşkınmeyhane3

Yeni iş heyecanı, koşturması, başlangıcı derken tatlı stresli bir haftayı geride bıraktık ve güzel bir yemeği hak ettik. Hem yeni iş kutlaması olsun hem eve yakın olsun hem de rakı olsun dedik. Cadde taraflarındaki meyhane ihtiyacımızı, sadece caddebostan barlar sokağıyla sınırlayan günler geride kaldı artık. Ardı ardına tatlı mekanlar açılıyor cadde taraflarında. Şaşkın Balık’tan sonra, Şaşkınbakkal’dan ismini alan 2. mekan “Şaşkın Meyhane”.

Kapıdan giriyoruz, çok ilgili bir karşılama var. Masamıza ilerlerken, meyhanede görmeye alışık olmadığınız koca bir bar görüyorum. Bu mekan biraz arada kalmış gözüküyor. “Modern tasarlayalım cadde insanını ürkütmeyelim, duvarlarda TV’ler de olsun ama Lcd’de Eski Türk filmlerini döndürelim oradan da nostalji verelim” denmiş sanki, ama olsun.

35’liğimizi söylüyoruz. Meze tepsisini gösteren genç pek keyifli. Biz mezeleri saydıkça aman tıkanmayın çok fazla meze söyleyip diyor. Ama merak ediyoruz, şaşırmış nedir, enginar fava nasıl olur peki ya tulumaki? Hepsi de birbirinden güzel, ama aralarında favorim enginar fava.

Sonra devam ediyoruz ara sıcağımızla, ızgara ahtapot istiyoruz. Bir süre sonra fokurdayan bir güveç içinde ahtapotumuz geliyor. Keyifli garsonumuz restaurantın yoğunluğundan mütelevellit, siparişleri uygun gördüğü gibi yorumlama insiyatifini almışa benziyor. Kabul; tadı harika ama tereyağ kokusu çok ağır yahu. Hatalı siparişe sesimi çıkarmıyorum, belli ki bu koku Aras’ı mest etti.

Sonrasında dışarıdaki masalarda aklımızın kaldığını anlamaları ve müsait masa olduğu anda bizi dışarıya davet etmeleri, tereyağının kokusunu tamamen unutturuyor bana. İnanılmaz güler yüzlü çalışanlarıyla, burnumuzun dibindeki “meyhanemsi” Şaşkın Meyhane, hesap öderken de can sıkmıyor. Ayrıca menüsünü fiyatlarıyla internette bulabileceğiniz sayılı mekanlardan; http://www.saskinmeyhane.com/menulerimiz#Mezeler

Bence bir daha geliriz buraya. Ama korkarım bir sonraki sefer ızgara ahtapot söylemeyeceğim. Yine de güler yüz, lezzet ve abartısız servis için için teşekkürler Şaşkın Meyhane, görüşmek üzere.

şaşkınmeyhane     şaşkınmeyhane2