pratik menü, hızlı karar, sorunsuz sipariş.

 

Bir önceki akşam, Bodrum Sanat Evi’nde yaşadığımız pişmanlık hevesimizi kırmasın, bu öğle yemeği için civarda yeni bir yer keşfedelim” diyoruz.

Torba koyu boyu bir çok küçük işletme mevcut. Bunlar arasında en salaş görünenlerden birinin önünde duruyoruz. Adı “Dalli”. Aras’la birbirimize bakıyoruz; “Evet, burda oturalım 🙂

Aşağıda deniz kenarında şezlonglar, bir kaç basamak yukarıda 5-6 tane ahşap masa sandalye. Tek sayfa mütevazı bir menü; köfte, hamburger, patates kızartması ve kalamar tava.

Önce biraları söyleyelim. Hem de 50’lik bira! Günlerdir Sina Hotel’de eksikliğini yaşadığımız gerçek ebatlarda biramıza kavuşmanın rahatlığıyla soruyoruz garson bey amcaya “Kalamar isteyeceğiz, fakat tava yerine ızgara yapar mısınız?

Tabii ki!” diyor tereddütsüz. İşte salaşlıkta aradığımız tat: pratik menü, hızlı karar, sorunsuz sipariş.

Yanına bir de çoban salata istediğimiz kalamarımız  kısa süre içinde geliyor. Bazı yemekler vardır, olması gerektiğinden fazla süslü gelir masaya. Tadına bakmak için sabırsızlanır, iştahla tadına baktığın an bir yerlerde hata yaptığını, yanlış yerden yemeye başladığını düşünürsün, öyle tatsızdır.

Bir de böyle lezzetler vardır, basit bi’ tabakta gelir, beklentiyi arttırmadan durur önünde. Karnın aç olduğu için atarsın ağzına ve sonra bitmesini istemezsin. Dalli’nin salatası da kalamarı da bu türden. Ödediğimiz hesap da “turist değilmişçesine” geliyor. İyice keyifleniyoruz.

Dalli-Bodrum-Torba-Restaurant-Kalamar

Ertesi gün Bodrum’da son günümüz ve akşam üstü birasının nerede içileceği belli. Bu sefer Esin & Enginleri de alıp Dalli’ye gidiyoruz. Aynı menü ve hoş sohbetle Bodrum’a veda etme vakti. Uçağa yetişeceğimiz için gözler saatte. Böyle olunca zaman hep daha hızlı geçmese keşke.

Dalli-Bodrum-Torba-Restaurant-4

Artık gitme vakti.” diye toparlanırken bir anda şimşekler çakıyor. “Bal Kardeşlerden midye yemeden mi ayrılıyoruz?” derken Torba sahili boyu sürekli gezen midyeci geliveriyor. Jübilemizi midye dolma ile yapıyoruz. Artık hazırız İstanbul’a dönmeye. Tekrar görüşmek üzere Dalli!

Dalli-Bodrum-Torba-Restaurant-Midye

Dalli-Bodrum-Torba-Restaurant-1