vino

Komşum Vino. Lezzetli steak ve şaraplarıyla, evimin tam karşısında olmasına rağmen çok sık gitmediğimiz bu mekan, yakın zamanda harika bir dönüşüm geçirdi.

Kalamış By Esat’tan tanıdığımız Recai Bey, bir gün telefon açıyor; “Ben artık Vino’dayım, sizi de beklerim.” Tam da o sırada evde bugünün 35’liği nerede olsun diye düşünürken gelen bu davet, keyfimizi yerine getiriyor. Telefon konuşmamızdan 2 dakika sonra Vino’daki masamıza oturuyoruz, evimin balkonunda ağırlanıyormuşçasına.

“By Esat’a, son zamanlarda şaşırmış hesaplarından dolayı küsmüştük. Sizi burada görmek bizi çok sevindirdi Recai Bey. Ayrıca sizin gelişiniz buraya denizi de getirdi anlaşılan?” Vino’daki bu değişim ismine de yansıyor Eski Vino Steak House artık Vino Surf & Turf. Bu yeni haliyle Vino’da isteyen steak yiyebiliyor isteyen ıstakoz!

Eskiden yan taraftaki yarı açık terasında oturulan mekan, şimdi ön tarafı da oturmaya açmış. Geniş terasıyla Bağdat Caddesi’nin en sakin yerlerinden biri Göztepe ışıklarda, çınar ağaçlarının altında huzur dolu bir atmosfer yaratmış.

Bu değişimin ardından çok defa gittik Vino’ya, her seferinde hem yemekleri hem gelen hesap nedeniyle mutlu ayrıldık. 30 yıllık restaurantçılık deneyimiyle Recai Ayçiçek ve ekibindeki tüm çalışanlar, herkesi evinin balkonunda hissetirecek samimiyet ve ilgiyle ağırlıyor misafirlerini.

Unutmadan, Vino’nun harika şarap kavından söz etmeden olmaz;

Bu kavı neden çok seviyorum? Çeşit çok fazla, merak ettiğiniz her şarap ile ilgili detaylı bilgi verebilecek bir ilgili mevcut. Fiyatlar gayet makul, başka mekanlarda hiç haketmediği halde koca koca liste fiyatları verilen şaraplarla aynı rafta olmayı bile istemeyecek kalitedeki şaraplar gayet mantıklı restaurant fiyatlarına sahip. “Restaurant fiyatı” diyorum çünkü buranın bi’ diğer sevdiğim özelliği de, isterseniz sadece şarap alıp da çıkabilmeniz. Bu durumda istediğiniz şarabı liste fiyatından 30 TL daha az fiyata alabiliyorsunuz.

Vino’da anımız çok, o yüzden spesifik bir günümüzden bahsetmeden bitiriyorum. Fakat kısaca lezzet tüyosu vermeden kapatmayayım; burada denediğimiz her meze bizi mutlu etti ama ahtapot salata, köpoğlu, midye salata (smoked), deniz mahsüllü krepi mutlaka denemelisin.

Son olarak nacizane bi’ öneri; Vino böcek için de en doğru adreslerden biri artık. Genelde restaurantlarda dondurulmuş olarak bulunan böcek buraya günlük geliyor. Bu yüzden Vino’ya gelmişken ıstakozun harika sunumunu görmeli, lezzetini de tatmalısın. Buna bir de Godello üzümünden bi Şili şarabı eşlik ederse, değmesinler keyfine!

vino.restaurant

 

Vino Surf & Turf

Göztepe Mahallesi, Tütüncü Mehmet Efendi Caddesi, No 1/1, Kadıköy, Istanbul

0216 3630203